Patronat Honorowy nad 13. FinTech & 12. InsurTech Digital Congress

Facebookpinterestlinkedin
Mamy przyjemność poinformować, że Europejska Federacja Doradców Finansowych -EFFP Polska kolejny raz objęła Patronatem Honorowym wydarzenie FinTech & InsurTech Digital Congress.

13. FinTech & 12. InsurTech Digital Congress odbędzie się 17-18 maja 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi kluczowych ekspertów branży, którzy przeanalizują aktualne trendy w rozwoju technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego.

Wstęp do dwudniowej dyskusji stanowić będzie debata The Global Fintech Landscape, Prelegenci podejmą tematy kluczowe dla branży fintech i insurtech w 2023 r. m.in.: odporność fintechów w czasie kryzysu, wyzwania dla sektora bankowości i ubezpieczeń związana ze światową recesją, perspektywa nowych możliwości oraz wyzwania makroekonomiczne w kontekście zmian geopolitycznych. Następnie eksperci skupią się na zagadnieniach związanych z procesem oczyszczania rynku wynikającego ze zmian klimatu gospodarczego – inwestycjach w dobie gospodarki cyfrowej, przyczynach wyhamowania finansowania w Polsce oraz kierunkach wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kolejny panel przebiegnie pod hasłem #ARTIFICIAL INTELLIGENCE & DATA KINGDOM. Zawierał on będzie wątki dotyczące synergii danych i sztucznej inteligencji oraz jej potencjał w biznesie. Podczas debat poświęconych cyberbezpieczeństwu i blockchain szczegółowo omówione zostaną najważniejsze aspekty i wyzwania związane z rozwojem tych technologii w sektorach fintech i insurtech.

Dzień drugi poświęcony zostanie kwestiom regulacyjnym oraz trendom rozwijającym się w sektorze fintech i insurtech. Eksperci przeanalizują wpływ zmian prawnych na sektor finansowy i ubezpieczeniowy (m.in. wyzwania regulacyjne w innowacjach finansowych, zmiany w zakresie Data Act i DORA, następstwa rozporządzenia MiCA, dyrektywa NIS 2 w sektorze bankowym). W zakresie nowych trendów w branży finansowej omówione zostaną m.in. tematy dotyczące alternatywnych źródeł finansowania, atrakcyjności pożyczek pozabankowych, BNPL i usług transgranicznych, otwartej bankowość, platform inwestycyjnych i Embedded Finance. Nie zabraknie rozmowy poświęconej przyszłości przestrzeni kryptograficznej.

Rozpatrzone zostaną perspektywy rozwoju sektora ubezpieczeniowego w kontekście digital – automatyzacji i upraszczania procesów ubezpieczeniowych, realizacji strategii ESG, modelowania strategii zarządzania ryzykiem, rozwoju Embedded Insurance i Open Insurance. Prelegenci przedyskutują tematy związane z kluczowymi potrzebami klientów w 2023 roku i kwestie poruszające kształtowanie oraz utrzymanie Customer Experience na wysokim poziomie Customer Experience, a także skupią się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem doświadczeniami pracowników.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza kluczowych liderów świata finansów i ubezpieczeń, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą rewolucyjne projekty i rozwiązania. Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl
Facebookpinterestlinkedin