Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o finansach FINANSOMANIA

Facebookpinterestlinkedin
Europejska Federacja Doradców Finansowych Polska została Partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach FINANSOMANIA.
 
Organizacja pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” oparta została na dotychczasowych zmaganiach młodzieży i studentów w Konkursach Wiedzy o Finansach „Finansomania” oraz „Finansomania Junior”, które charakteryzowały się dużą popularnością wśród młodego pokolenia w woj. wielkopolskim i województwach ościennych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i młodzieży, Uniwersytet Ekonomiczny dąży do zorganizowania ogólnopolskiego wydarzenia o stricte tematyce finansowej. Olimpiada uzupełnia krajową ofertę olimpiad i konkursów skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest poszerzenie wiedzy o współczesnych finansach u uczniów szkół ponadpodstawowych, w których program nauczania kończy się egzaminem maturalnym. Uczestnikami Olimpiady mogą być również uczniowie innych szkół, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002 r. Nr 13 poz. 125, z późn. zm.), po uzyskaniu indywidualnej zgody Komitetu Głównego.
 
Program Olimpiady dotyczy tematyki zarządzania finansami, w tym takich zagadnień jak: finanse osobiste, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, bankowość, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo finansowe, nadzór finansowy, bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa, technologie finansowe.
 
Olimpiada ma zasięg ogólnokrajowy i składa się z trzech etapów:
a) I etap – szkolny,
b) II etap – okręgowy,
c) III etap – centralny.
Przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się w dniach 01-31.10.2021r.
 
Więcej informacji na stronie: http://finansomania.edu.pl/
Facebookpinterestlinkedin