Konferencje: Nowoczesne narzędzia poprawy płynności finansowej przedsiębiorstw i finansów osobistych

Facebookpinterestlinkedin

Zapraszamy do udziału w konferencji:

„Nowoczesne narzędzia poprawy płynności finansowej przedsiębiorstw i finansów osobistych”

Konferencje organizowane są we współpracy z:

  • Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu – państwową uczelnią wyższą z siedzibą w Poznaniu przy Alei Niepodległości 10;
  • Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu – niepubliczną uczelnią o profilu biznesowym działającą od 1997 roku. Uczelnia ma siedzibę przy ulicy Aleksandra Ostrowskiego 22 we Wrocławiu;
  • Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach – państwową uczelnią wyższą z siedzibą w Katowicach, przy ulicy 1 Maja 50;
  • Akademią Finansów i Biznesu Vistula – niepubliczną uczelnią powstała z połączenia Uczelni Vistula oraz Akademii Finansów . Uczelnia ma siedzibę przy ulicy Stokłosy 3 w Warszawie.

Terminy konferencji:

21.02.2018 -  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Al. Niepodległości 10

22.02.2018 - Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu,  ul. Ostrowskiego 22

28.02.2018 - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, ul. 1 maja 50

07.03.2018 -  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, ul. Stokłosy 3

Przewidywany czas trwania 2 h.

Udział w konferencji bezpłatny.

Celem konferencji jest przedstawienie rynku długu oraz jego roli w relacjach biznesowych oraz konsumenckich wraz z zagrożeniami jakie dług powoduje.

Przedsięwzięcie kierowane jest do uczestników rynku finansowego, pośredników finansowych, doradców finansowych, pracowników naukowych oraz studentów uczelni ekonomicznych, instytucji finansowych, a także wszystkich osób fizycznych i prawnych, związanych z branżą usług finansowych.

Agenda:

  1. Rynek długu, ryzyko, zagrożenia, statystyka – pracownik naukowy uczelni (20-30min) – pytania z sali do panelu..
  2. Faktoring i jego rodzaje; rynek faktoringowy w Polsce – e faktor (20-30min) – pytania z sali do panelu.
  3. Przerwa kawowa (10 min)
  4. Best practice w pracy z dłużnikami i klientami - e kancelaria (20-30min) – pytania z sali do panelu.
  5. Dyskusja 20-30min

REJESTRACJA

Zapisy na konferencję na stronie : https://konferencja.e-kancelaria.com/

lub poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: romuald.pekalski@effp.pl

POBIERZ FORMULARZ

Zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.

Prelegenci

dr Piotr Kania

Prof. UEP dr hab. Krzysztof Waliszewski

Profesor nadzwyczajny w Katedrze Pieniądza i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, autor ponad 100 publikacji z problematyki pośrednictwa oraz doradztwa kredytowego i finansowego, instytucji parabankowych, do najważniejszych z nich należą: Model doradztwa w obszarze finansów osobistych w Polsce na tle doświadczeń międzynarodowych, Wydawnictwo UE Poznań 2016; Doradztwo finansowe w Polsce, CeDeWu, Warszawa 2010, Pośrednictwo kredytowe w Polsce, CeDeWu, Warszawa 2010. Nominowany do Nagrody Beta 2017 za wybitne osiągnięcia w zakresie zarządzania finansami, w 2017 r. został laureatem Nagrody Prezesa PAN w ramach X edycji konkursu Komitetu Nauk o Finansach PAN promującego wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie finansów. Kontakt: krzysztof.waliszewski@ue.poznan.pl

dr Piotr Kania

Dr Piotr Kania

Doktor nauk ekonomicznych, specjalność finanse. Od 1995 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Finansów (obecnie Katedrze Finansów Publicznych) Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W latach 2000-2012 był też wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. W latach 2010-2014 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma popularno-naukowego „Finanse Osobiste”. Za pracę doktorską pt. „Ubezpieczenia na życie w aspekcie optymalizacji ochrony przed skutkami ryzyka osobowego” otrzymał nagrodę główną w X edycji Konkursu Kredyt Banku S.A. oraz TUiR Warta S.A. na najlepsze prace doktorskie z zakresu ubezpieczeń. W pracy naukowo-dydaktycznej oraz szkoleniowej zajmuje się przede wszystkim ubezpieczeniami, w tym problematyką zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem ubezpieczeń, planowaniem finansowym z wykorzystaniem ubezpieczeń czy kapitałowymi programami emerytalnymi. Z tego też powodu jego zainteresowania naukowe obejmują także problematykę funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. W kontaktach z praktyką gospodarczą zajmuje się doradztwem w zakresie oceny kondycji finansowej przedsiębiorstw, oceny opłacalności inwestycji finansowych i rzeczowych czy planowaniem i modelowaniem finansowym. Od 2008 roku pełni funkcję biegłego sądowego z zakresu finansów przedsiębiorstw, w tym oceny kondycji finansowej i wypłacalności podmiotów gospodarczych, a także wyceny szkód w działalności gospodarczej przedsiębiorstw.

dr Piotr Kania

Piotr Maciągowski

Prokurent,Współwłaściciel E-Kancelaria GPF Sp. z o.o. Z branżą finansową związany do 15 lat. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Wydziału Finanse i Inwestycje. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pośrednictwa finansowego w 2002r. W bankowości pracował w latach  2006 do 2010 rozwijając sieć sprzedaży min. dla Deutsche Bank PBC SA. Cenne doświadczenie zdobył również w TU Europa gdzie odpowiadał za rozwój zewnętrznych kanałów dystrybucji w tym bankowości spółdzielczej. Kilkukrotnie pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży w największych spółkach consumer finance w Polsce. Współtwórca oraz Prezes Zarządu Idea Partners Group S.A. - spółki specjalizującej się w sieciowym pośrednictwie ubezpieczeniowym oraz pozabankowym finansowaniem przedsiębiorstw. Od kilku lat aktywnie uczestniczy w tworzeniu produktów oraz procesów bancassurance dla banków oraz fintechów w Europie przy udziale Polskich i europejskich Towarzystw Ubezpieczeń. Aktualnie udziałowiec i Prokurent w E-Kancelarii GPF Sp zoo – spółce specjalizującej się w odzyskiwaniu wierzytelności na zlecenie oraz świadczeniu usług prawnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.  W ramach E-Kancelarii jest współautorem projektu łączącego fintech z usługami prawnymi.

dr Piotr Kania

Bartosz Widomski

Absolwent Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Uzależniony od sportu, aktywnie trenujący Jiu-jitsu oraz biegi survivalowe. Związany z branżą finansowa od 12 lat a od 10 specjalizuje się w faktoringu zarządzając zespołami sprzedażowymi.

Firma eFaktor została założona jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na usługi faktoringowe w obszarach nieobjętych finansowaniem bankowym.
Naszym celem jest zapewnienie płynności i stabilności finansowej mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom.
Oferujemy wszystkie istniejące rodzaje faktoringu – faktoring pełny, niepełny, jawny, ukryty, odwrotny, jak również eksportowy, w którym rozliczenia następują w walucie określonej w umowie pomiędzy faktorantem i odbiorcą.
Zapewniamy finansowanie nawet do 100% wartości faktur i z przejęciem całości ryzyka niewypłacalności odbiorców.
Jesteśmy firmą niezależną od banków i instytucji finansowych.

Facebookpinterestlinkedin